Типи евакуаторів

Евакуатор - спеціальний транспорт для погрузки та перевезення інших транспортних засобів

Частіше за все використовується для евакуації автомобілей після аварії або при несправностях, що не дозволяють самостійно продовжувати безпечний рух.

Евакуатори також часто використовуються муніцмпальними службами для буксування автомобілей з місця неправильної парковки.

У залежності від грузопідйомності всі евакуатори умовно розділяють на легкові та вантажні. Як правило мається на увазі, що легкові евакуатори здатні транспортувати автомобілі вагою до 5 тон.

 

Евакуатори з лебідкою

Евакуатор з лебідкоюЕвакуатор з лебідкою являю собою евакуатор з горизонтальною платформою і висувними нахиленними апарелями. Погрузка автомобіля на евакуатор здійснюється за допомогою гідравлічної або електричної лебідки.

Ширина колес завантажуванного автомобіля може бути різною, тому апарелі можуть підлаштовуватись під цю ширину. Якщо колеса буксируванного автомобілю заблоковані або відсутні, то в хід йде підкатний візок.


Евакуатори з лебідкою можуть транспортувати автомобілі вагою від 2т до 7т в залежності від конкретної моделі евакуатора.

Приклади евакуаторів з лебідкою: HYUNDAI HD 72, HYUNDAI HD 78, ISUZU NQR 75

 

Евакуатори зі здвижною платформою

Евакуатор зі здвижною платформоюЕвакуатори зі здвижною платформою також мають автоматичну і гідравлічну лебідку. Головна відмінність таких евакуаторів - це наявність платформи, яка не є статичною, а може рухатись і набувати необхідного нахилу. Це особливо важливо, якщо автомобіль потребує особливо дбайливого відношення. Часто саме такий тип евакуаторів замовляють для перевезення автомобілів з маленьким кліренсом і автоматичною коробкою передач.

Приклади евакуаторів зі здвижною платформою: ISUZU-NQR71P, ГАЗ-33104 «Валдай», МАЗ-437040

 

Евакуатори з гідроманіпулятором

Евакуатор з гідроманіпуляторомЕвакутори з гідроманіпулятором у порівнянні з іншими типами евакуаторів мають деяку універсальність. В них є платформа і кран, що дозволяє ім в короткі строки виконувати погрузку транспортного засобу з його подальшою евакуацією. Евакуатори з гідроманіпулятором можуть вантажити нові авто із заблокованими колесами, дверима, не працюючою коробкою передач та інше.

Приклади евакуаторів з гідроманіпулятором: МАЗ-437040 «Зубрьонок»

 

 

Евакуатори з частковою погрузкою

Евакуатор з частковою погрузкоюЕвакуатори з частковою погрузкою використовуються частіше за все, коли у автомобіля немає заблокованних колес і є можливість зберігати контакт з дорогою. Такий тип евакуатора дуже корисний, коли автомобіль треба евакуювати з вузькой вулиці або з мінімальними незручностями для інших учасників руху.

Дуже часто евакуатори використовуються у великих містах, коли необхідно евакуювати неправильно припарковане авто або ж авто, у якого "заглох" двигун.

Одна колісна база залишається на дорозі, інша - кріпиться на мості евакуатора. Цей вид транспорту надає якісні послуги евакуатора і дуже поширений в місті Харків, Київ, Запоріжжя, Дніпро.

 

 

Евакуатори вантажні

Евакуатор вантажнийВантажні евакуатори призначені для транспортування вантажівок і інших крупногабаритних транспортних засобів. Там, де не справляються легкові евакуатори - саме місце вантажним. Вантажівки можуть або цілком вантажитись на платформу евакуатора, або частково, якщо немає можливості вантажити транспортний засіб повністю.

Вантажні евакуатори здатні буксирувати спецтехніку до 40 тон.